Connect with us

Други спортови

Мекгрегор може да добие шанса за реванш

Ноториус“ по неколку најави дека се пензионира од ММА борбите, најави камбек во октагонот на УФЦ 246 во Лас Вегас на 18 јануари.

Мекгрегор може да добие шанса за реванш против својот најголем ривал, УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов ако успее да го победи Доналд „Каубој“ Серон при кам-бекот во јануари, вели шефот на УФЦ, Дејна Вајт.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com