Мекгрегор може да добие шанса за реванш

Ноториус“ по неколку најави дека се пензионира од ММА борбите, најави камбек во октагонот на УФЦ 246 во Лас Вегас на 18 јануари.

-текстот продолжува по рекламата-

Мекгрегор може да добие шанса за реванш против својот најголем ривал, УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов ако успее да го победи Доналд „Каубој“ Серон при кам-бекот во јануари, вели шефот на УФЦ, Дејна Вајт.

Loading...