Connect with us

Фудбал

Менаџерот мисли дека неговиот клиент е Роналдо, па од Баерн Минхен бара неверојатна плата

Менаџерот на дефанзивецот Алаба, Пини Захави, од Баерн Минхен бара договор на пет години според кој неговиот клиент ќе заработува 25 милиони евра годишно. Овие барања тешко дека ќе ги прифати Баерн Минхен, а она што му го нудат се се 17 милиони евра годишно. Според германските медиуми во моментов според сегашниот договор Алаба има годишна плата од 15 милиони евра годишно, што секако и ова е висока сума.

Токму неговата висока плата е проблем што другите клубови се откажаа од неговите услуги, иако имаше информации дека Интер и Јувентус би сакале да го видат во своите редови,

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com