Connect with us

Фудбал

Меси конечно на тренинг

Како што јавуваат каталонските медиуми, Лионел Меси конечно попладнево треба да се појави на закажаниот тренинг на Барселона со почеток во 18:30 часот. Како што е познато, Меси неколку дена не се појавуваше на тренинзите бидејќи бараше да замине. Сега, ситуацијата, барем за оваа сезона е решена, па тој ќе го доработи договорот со каталонскиот тим до крајот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com