Connect with us

Фудбал

Меси му рече на Куман дека заминува, Барселона реагираше брзо!

Откако Меси денеска оствари средба со новиот тренер на Барселона, Роналд Куман, се тресе цела Каталонија.

Имено, никој не очекуваше дека средбата ќе заврши како што заврши, а тоа е многу негативно за клубот.

На изненадување на сите, Меси му рече на Куман дека повеќе нема да се гледа во Барселона, и дека скоро сигурно ќе го напушти тимот.

Тоа го објавија скоро сите големи шпански медиуми, а набргу потоа пристигна одговор од Барселона за зборовите на Меси.

loading...

Иако сака да ја напушти Барселона, тие се јасни дека нема да го пуштат. Имено, тој има уште една година од договорот и ќе го одработи до крај, барем ако може да се верува на првиот човек на Барселона, Жосеп Бартомеу.

Тој тврди дека Барселона нема да го продаде Меси, дури и по цена да го напушти клубот како слободен играч следната сезона.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com