Connect with us

Фудбал

Михајловиќ откако го победи коронавирусот: Тоа за мене беше како чаша испиена вода

По победата над леукемијата, Синиша Михајловиќ го победи и коронавирусот. Се врати на тренинзите на Болоња, а сега е  во центарот на вниманието на медиумите и секако беше запрашан и за ова.

-По искуството со леукемијата и шестмесечната битка, по три хемотерапии и трансплантација на коскена срж, коронавирусот за мене беше како испиена чаша вода, вели Михајловиќ.

Тренерот на Болоња потенцираше дека бил позитивен, но немал изразени симптоми на коронавирусот.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com