Connect with us

Други спортови

Неговиот татко се разбудил од кома, па Хабиб рече: „Половина од моето семејство е во болница поради коронавирусот“ (ВИДЕО)

Објавено:

Хабиб Нурмагомедов вчера се појави на Инстаграм и рече дека неговиот татко Абдулманап се уште е во критична состојба.

Минатиот недела Абдулманап беше префрлен во болница во Москва поради проблеми со срцето, а заврши во кома. Сепак, пред неколку дена се разбуди од кома, но неговата состојба е сè уште критична.

Хабиб синоќа објави видео на Инстаграм за да им ја открие состојбата на неговиот татко, на загрижените обожаватели и ги шокираше сите кога рече дека е всушност тој е заразен со коронавирус.

“Повеќе од 20 луѓе од моето семејство се заразени. Многу познаници починаа и многу членови на моето семејство се во болница. Тешко е да се справам со сето ова. Татко ми имаше операција на срце и сега е заразен со коронавирус. Тој е во критична состојба и мораше повторно да има операција на срце. Секој ден се молам на Бога да ми се врати “, напиша Хабиб.

View this post on Instagram

🤲

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама