Connect with us

Фудбал

„Нема да платиме ниту евро“ –одеднаш стопирани преговорите помеѓу Интер и Барселона

Според каталонските, но и италијанските медиуми, Артуро Видал до крајот на оваа недела требаше да допатува во Милано на лекарски прегледи. Чилеанецот ги договорил личните услови со Интер, но остануваше само да издејствува раскин на договорот со Барселона.

Сепак, каталонскиот тим побарала од Интер симболично обештетување, нешто случно како со Ракитиќ и Севиља (2 милиони евр). Но, од италијанскиот тим добиле неочекуван одговор, од каде порачале дека не планираат ниту едно евро да платат.

Што ќе се случи со Видал, останува да се види.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com