Connect with us

Други спортови

Нереално е како изгледа човек на 57-годишна возраст: Тајсон треба да запраша дали му треба овој натпревар (ВИДЕО)

Евандер Холифилд е еден од луѓето што веројатно ќе се борат со Мајк Тајсон.

Легендарниот боксер започна да тренира и на 57-годишна возраст изгледа навистина одлично, па затоа е подготвен да се бори против Железниот Мајк по трет пат во кариерата.

Додека нивната борба се уште се преговара, Холифилд одлучи да повика на помош во подготовките, а тука е и познатиот украински боксер Владимир Кличко.

„Тимот Холфилд се подготвува за битка“, се вели во описот на најновото видео на славниот боксер.

Холифилд е очигледно и во одлична форма. Неверојатно е како изгледа еден 57-годишен маж и сигурно е дека Тајсон нема лесно да дојде до победата што ја предвидоа многумина.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com