Connect with us

Други спортови

Нервозниот Надал не го поштеди судијата: Не ви се допаѓа добар тенис …

Објавено:

Рафаел Надал беше поразен во четвртфиналето на Австралија Опен од Доминик Тим.

Првиот светски тенисер беше нервозен на овој натпревар и не го поштеди судијата на мечот, Аурели Турте.

По долгата размена на удари, тој зеде малку подолга пауза, откако судијата погледна низ прстите, но следниот пат го предупреди.

Потоа Надал влезе во конфликт.

„Не ви се допаѓа добар тенис“, повтори Надал пред судијата Турте.

Потоа се пожали на супервизорот на турнирот, но тоа не му помогна.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com