Поврзи се со нас

Фудбал

Неверојатната Аталанта, како Реал Мадрид

Три кола од новата сезона, вкупно 12 постигнати голови. Екипата на Аталанта продолжи каде што застана минатата сезона. Трета убедлива победа, овој пат со 5:2 против Каљари. Со ова тимот на Гасперини сруши неверојатен рекорд и стана првиот тим од Серие А кој успеал да постигне четири или повеќе голови во трите почетни мечеви во новата сезона. Последен кој успеал тоа да го стори од Топ 5 лигите е Реал Мадрид во далечната 1987/88.

 

Advertisement