Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Што се случи на Тотенхем, водеа 3:0 до 82.минута, но не победија

Неверојатно е она што се случи вечерва на „Вајт Харт Лејн“. Тотенхем за само 16 минути постигна три голови против Вест Хем. Еден беше дело на Сон, додека два постигна Хари Кејн. Овој резултат беше актуелен до 82.минута, кога сите мислеа дека бодовите се обезбедени, сепак шок за тимот на Жозе Мурињо. Вест Хем за десетина минути успеа да избегне пораз. Балбуена, автогол на Санчез, но Ланзини со прекрасниот погодок направија неверојатно резултатско враќање за конечни 3:3.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама