Connect with us

Ракомет

Новиот голман на Вардар има една од најдобрите пет одбрани во квалификациите за ЕП (ВИДЕО)

Tимот на Вардар неодамна потпиша договор на две години со одличниот голман од Летонија, Артурс Кугис.

Кугис е репрезентативен голман на Летонија и сега се истакна во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Тој се најде на листата топ 5 одбрани со пласман на четвртата позиција.

Извор: sportski.mk

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com