Поврзи се со нас

Фудбал

Официјализиран уште еден трансфер, Евертон и Анчелоти не се шегуваат

Карло Анчелоти се чини дека оваа сезона со сите сили ќе нападне едно од местата кои носат пласман во Лигата на шампионите. Пред неколку дена стигнаа Хамес Родригес и Алан, а официјализиран е уште еден трансфер.

На овие двајца во средниот ред на Евертон им се приклучува уште едно проверено име. Станува збор за Абдулаје Дукуре, кој доаѓа од Ватфорд. Неговиот досегашен тим испадна од Премиер лигата, па тој за нешто повеќе од 22 милиони фунти стигна во тимот на Евертон.

 

Facebook

loading...