Поврзи се со нас

Фудбал

Пандев: Косово не’ истроши, ова е пеколен ритам, но одиме на победа против Грузија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев очекува победа утре против Грузија, иако како што вели во изминатиот период поради пеколниот ритам психички и физички се истрошиле, особено на мечот со Косово.

-текстот продолжува по рекламата-

-Сигурно дека тие што сме тука ќе го дадеме максимумот. Ова е трет натпревар за нас знаеме Косово колку не истроши и психички и физички. Сепак спремни сме утре да излеземе и да го добиеме натпреварот. Ние што сме тука сите конкурираме за првите 11. Ова е еден пеколен ритам и не може секогаш да се победи, таков е фудбалот. Наша цел е утре да победиме и да дојдеме на чекор од таа прва позиција“, изјави капитенот Горан Пандев.

Натпреварот меѓу Македонија и Грузија ќе се игра утре на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20:45 часот.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама