Connect with us

Фудбал

Пеп Гвардиола го доби големото посакувано засилување

Газета дело Спорт пишува дека Манчестер Сити испратил понуда од 70 милиони евра плус дополнителни бонуси за дефанзивецот Кулибали, а Наполи наводно ја прифатил. Со денови се преговара, Наполи бараше 90 милиони, но на крајот договорот е постигнат на нешто повеќе од 75 милиони, ако се сметаат и бонусите.

Уште пред извесно време сенегалскиот интернационалец ги договорил личните услови, па наскоро ќе се пресели во Англија. Негова замена во Наполи би требало да биде грчкиот интернационалец Сократис Папастопулос од Арсенал.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com