Connect with us

Фудбал

Пирло подготвува спектакуларна размена на играчи и ќе се откаже од големата ѕвезда

На изненадување на многумина, Андреа Пирло беше избрана за нов тренер на Јувентус пред седум дена.

Старата дама го отпушти Маурицио Сари откако испаднаа од лига на шампиони, а на изненадување на јавноста, Андреа Пирло е избрана за нов тренер на овој клуб, а ова ќе биде неговиот прв тренерски ангажман.

Пирло реши да ја прифати шансата да го предводи првиот тим, иако е јасно дека станува збор за меч со две острици, со оглед на тоа дека легендарниот играч од средниот ред воопшто нема искуство кога станува збор за неговата тренерска кариера.

Но, јасно е дека Пирло верува дека може да се докаже, и веќе презема сериозна акција. Пирло веќе ја „составува“ екипата за новата сезона, во која скоро сигурно ќе има неколку измени.

loading...

Некои играчи веќе заминаа, додека уште неколку се наоѓаат на трансфер-листата. Tuttosport пишува дека Пирло подготвува голема размена на играчи, и дека тој е дури и подготвен да го пушти Паоло Дибала.

Имено, Пирло сака да го врати Пол Погба во Јувентус, а тој дури му го понуди на Манчестер Јунајтед Дибала. Иако Аргентинецот е еден од најдобрите играчи на „Старата дама“, јасно е дека Пирло сака да го врати Погба назад, и дека е подготвен за сè. Но, она што ќе им рече на Јунајтед на сето ова останува да се види.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com