Connect with us

Фудбал

По само една сезона Годин заминува од Интер, детали го делат од изненадувачки трансфер

Диего Годин постигнал договор со раководството на Интер и пред почетокот на следната сезона би можел да направи изненадувачки трансфер во Каљари. Договорено е соработката да биде раскината пред истекот на рокот, а 34 годишниот дефанзивец би се преселил две сезони во Каљари, од каде што е и неговата сопруга.

Покрај тоа што имаше поголема минутажа во последните неколку кола од претходната сезона, сепак медиумите пишуваат дека причината поради која заминува Годин е тоа што Антонио Конте не смета сериозно на неговите услуги.

Минатата сезона по 9 години минати во Атлетико Мадрид, Годин се одлучи за Интер, каде што потпиша тригодишен договор, но одработе само една сезона.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com