Connect with us

Фудбал

По три години се врати во Премиер лигата

Српскиот дефанзивец Бранислав Ивановиќ се врати во Премиер лигата по три сезони минати во руски Зенит. Тој потпиша едногодишен договор со Вест Бромвич Албион, чиј тренер е Славен Билиќ.

-Премиер лигата е најдобрата лига во светот. Морам да поставувам предизвици пред себе и подготвен сум за новиот предизвик. Среќен сум што се вратив во Премиер лигата, изјави Ивановиќ.

Ивановиќ девет години беше член на Челзи, од 2008-ма до 2017-та кога замина во Зенит. Со Челзи освои шампионска титула два пати, Лига на шампиони, Лига Европа и ФА Куп три пати.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com