Connect with us

Фудбал

Погба одлучил, од јануари нема да биде фудбалер на Манчестер Јунајтед

Пол Погба сака да се врати во Италија, поради тоа ги стопирал преговорите за продолжување на договорот со Манчестер Јунајтед. Како што пишува „Тутоспорт“, веќе во јануари Пол Погба сака да се врати во Јувентус, тим за кој играше пред да потпише со „Црвените ѓаволи“.

Иако Јувентус го ангажирање како слободен играч, го продаде на Јунајтед за 100 милиони евра.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com