Поврзи се со нас

Фудбал

Пол Погба му се нуди на Реал Мадрид, но „Кралевите“ имаат поинакви планови

Пол Погба со задоволство би го облекол дресот на Реал Мадрид, но за негова жал, тие имаат поинакви планови. Идното лето раководството на Реал ќе тргне по двајца други французи, Мбапе и Камавинга, млади ѕвезди играчи кои треба да бидат иднината на клубот.

-текстот продолжува по рекламата-

Наводно со Мбапе шансите се големи и во летото 2021 година можно е да се пресели во Мадрид. Доколку со него пристигне и тинејџерот Камавинга, тогаш вратата за Пол Погба ќе биде затворена. Не е тајна дека Реал Мадрид во овој преоден рок се интересираше за играчот на Манчестер Јунајтед, но останува да се види што ќе се случи.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама