Connect with us

Други спортови

Порака од “Ферари”: Не го сакаме Хамилтон

Објавено:

“Не. Мислам дека се што имав, кажав во врска со ова. Фокусирани сме на нашите пилоти и Себ е наша опција. Не го сакаме Хамилтон.

Првиот човек на “Ферари”, Матиа Биното со јавна порака за приоритетите на тимот за 2021 година – „сакаме да го задржиме Себастијан Фетел, а не да го бркаме Луис Хамилтон“.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама