Поврзи се со нас

Ракомет

Последното засилување на црвено-црните, Ловро Јотиќ од Битола заминува за Скопје

Ловро Јотиќ е најновото и последното засилување за Европскиот шампион Вардар.

Средниот бек Ловро Јотиќ, минатата сезона ја помина во битолскиот клуб Еурофарм-Пелистер, но по преговорите се согласи да замине во редовите на Вардар.

По неуспехот на Вардар да го донесе Миха Зарабец од Кил, се сврте кон Јотиќ кој заедно со Гаџа, ќе ја делат минутажата на позицијата среден бек.

 

 

loading...

Facebook