Поврзи се со нас

Фудбал

Првиот голем трансфер во Шпанија оваа година е завршен

Не му требаше долго на Атлетико Мадрид да најде замена за Диего Коста, со кого беше прекинат тековниот договор.

На местото на Коста ќе биде Муса Дембеле, кој веќе помина медицински преглед и останува само потпис.

24-годишниот Французин пристигнува во редовите на лидерот на Ла Лига на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

Дембеле не може да се пофали со некаква статистика оваа сезона затоа што постигна само еден гол на 16 натпревари.

Facebook

loading...