Connect with us

Фудбал

Само да остане Меси: Вака би изгледала Барселона, тука е и неговиот голем пријател

Published

on

Иднината на Лионел Меси во Барселона се уште е неизвесна. Иако неговиот договор со каталонскиот тим му истекува ова лето, односно во јуни, знаци за продолжување нема. Сепак, каталонските медиуми пишуваат дека Барселона се обидува да го задржи најдобриот фудбалер кој некогаш го имала. Подготвени се, како во минатото, така и сега да му ги исполнат желбите со засилувања.

Па така, доколку тој остане, ова би бил можниот состав на Барса:

Тер Штеген, Дест (Мингуеза), Пике (Араухо), Гарсија (Пау Торес), Жорди Алба (Гаја), Вајналдум (Бускетс), Де Јонг (Пјаниќ), Педри (Рики Пуиг), Меси (Тринкао), Дембеле (Ансу Фати), Агуеро (Гризман).

Facebook