Connect with us

Фудбал

Се е готово, Луис Суарез во Јувентус

Бројни европски медиуми вечерва објавија дека е прашање на време кога и официјално ќе биде соопштено дека Луис Суарез е нов член на Јувентус. Уругваецот ги договорил сите услови, ќе потпише на две години плус со можност за уште една за плата од 10 милиони евра.

Според информациите, утре Суарез ќе биде во италијанскиот конзулат за тестирање за италијански пасош, односно дали го знае италијанскиот јазик, па врз основа на неговата сопруга, која е државјанин на Италија, ќе стане играч од Европската унија, што секако ќе му олесни на Јувентус, бидејќи како што е познато има ограничен број на странски играчи кои може да настапуваат.

Јувентус наводно на Барселона ќе треба да и плати само 1,5 милиони евра.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com