Connect with us

Фудбал

Сензационалниот Шериф за момент го замолкна „Џузепе Меаца“ со феноменален гол од слободен! (ВИДЕО)

На почетокот на второто полувреме, Шериф израмни против Интер.

Шампионот на Молдавија игра сензационално во Лигата на шампионите, а е рамноправен противник против фаворизираниот Интер.

Во 52. минута Шериф успеа да израмни по навистина прекрасниот гол од слободен удар од околу 25 метри.

Откако одигра брилијантно против Реал Мадрид и го посрамоти во последното коло, сега на ред е италијанскиот шампион.

Хандановиќ се испружи колку што можеше, но едноставно не успеа да ја сочува својата мрежа.

Реклама

Facebook

Реклама