Поврзи се со нас

Фудбал

Што и да се случи, Манчестер Јунајтед следната сезона ќе има нов тренер

Британски „Сан“ наведува дека Маурисио Покетино е кандидат број еден  да го замени Оле Гунар Солскјаер на клупата на Манчестер Јунајтед. Норвежанецот имаше лош почеток со Јунајтед во оваа сезона.

Покетино е на врвот во потесниот избор како потенцијална замена. Сепак, Макс Алегри е резервна опција доколку не успеат да го убедат Аргентинецот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама