Connect with us

Други спортови

Скандал во Бризбејн: На Надал му пукна филмот, ова е причината! Рафаел ваков не сте го виделе

Објавено:

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го освои првиот сет на историското, првото, финале на АТП Купот, што се одржува во Бризбејн. Ноле го расчисти првиот играч на светот Рафаел Надал со резултат 6: 2, а Шпанецот имаше испади на фрустрација во текот на овој дел од играта.

Поточно, Рафаел го загуби темпераментот и пукна во пламен поради скандирањето на српските навивачи кои во најголем дел се на овој натпревар.

Надал се пожали на судијата, а потоа се изнервира со загубата на сетот, отиде во соблекувалната. Набргу потоа се врати на теренот и го продолжи дуелот. Не сме навикнати на вакво нешто од водечкиот тенисер на АТП-листата.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com