Connect with us

Фудбал

Со прославата на Божиќ, Мохамед Салах повторно предизвика лавина од коментари

Мохамед Салах повторно го привлече вниманието на себе.

Овој пат не играм на фудбалски терен, туку со објавување на социјалните мрежи.

Имено, вчера верниците од католичка вероисповед го славеа Божиќ, а се беше пропратено со традиционално китење и украсување на елката.

Како и минатата година, Мохамед Салах го прослави и овој Божиќ, а на Инстаграм објави семејна фотографија со честитки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah)

Покрај позитивните одговори кои ги доби од колегите фудбалери и навивачи ширум светот, очекувано, на неговата објава пристигнаа и многу негативни коментари.

Познато е дека Салах го прославува секој гол со паѓање, а навивачите ширум Египет и Арабија му порачаа дека повеќе нема потреба да го прави тоа.

„Ова не го очекувавме од тебе“, „Како можеш?“, „Не слави голови како порано“, беа само дел од негативните коментари на неговата објава.

Сепак, се чини дека Салах премногу внимава на негативните реакции.

И оваа сезона Салах игра во одлична форма и на 24 натпревари во дресот на „црвените“ постигна 22 гола со девет асистенции и моментално е најдобар стрелец и асистент на англискиот премиерлигаш каде неговиот Ливерпул е во борба за титулата со Манчестер Сити.

Реклама

Facebook

Реклама