Connect with us

Фудбал

Тотенхем ќе го казни Хари Кејн, тој почна штрајк

Ситуацијата околу напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн останува неизвесна. Според „Телеграф“, лондонци не знаат кога Англичанецот ќе се врати на локацијата на клубот. Се очекува Кејн да биде казнет затоа што не се појави на тренинзите. Ако Хари продолжи да бојкотира, казната ќе се зголемува, пишуваат британските медиуми.

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви ќе разговара со напаѓачот за да разговара за неговата иднина.

Напаѓачот заработува околу 200.000 фунти неделно во Тотенхем.

Во меѓувреме, Тотенхем објави дека нема намера да го пушти фудбалерот за помалку од 150 милиони фунти, додека Манчестер сити, клуб каде сака да замине Кејн, нуди 130 милиони.

 

 

Facebook