Connect with us

Фудбал

Тотенхем се засилува од Реал Мадрид

Нов фудбалер на Тотенхем ќе биде одличниот лев бек Серхио Регулон. 23-годишниот фудбалер е играч на Реал Мадрид, кој минатата сезона играше во дресот на Севиља. Одличните партии сепак не беа доволни Зинедин Зидан да му даде нова шанса. Регулон брзо ги договори личните услови, а Реал Мадрид ќе добие 30 милиони евра од трансферот

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com