Connect with us

Фудбал

Вернер откако и даде два гола на Македонија: Ги игнорирав критиките, знаев дека еден ден тоа ќе се случи

Напаѓачот на Челзи, Тимо Вернер зборуваше за неговиот однос кон критиките.
Фудбалерот пред три дена постигна два гола за Германија во триумфот над македонската репрезентација со 4:0.
– Морав да ги игнорирам критиките. Ако постојано размислувам за тоа, тогаш нема да можам да играм. Во одреден момент, сфатив дека головите ќе дојдат. Знам за што сум способен. Ако тренерот ви верува, тоа е добро. Особено ми е потребна доверба однадвор, се надевам дека можам да се оддолжам за ова, изјави Вердер за британски „Сан“.
Во тековната сезона, Вернер настапи на осум натпревари за Челзи, постигнувајќи два гола и една асистенција.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама