Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ах, тие луди турски навивачи „лансираа“ пиротехнички проектили, па го прекинаа дербито

Турските навивачи се познати ширум светот по нивното однесување, а тоа е видено на дербито Галатасарај-Фенербахче. Мечот се одигра на „Турк Телеком Арена“, а група на навивачи на домашпниот тим пред стадионот успеа да го реализира замисленото. ВО текот на мечот на теренот од никаде се појавија пиротехнички проектили, а играчите и судиите се зачудија од каде сето тоа доаѓа.

Се испостави дека навивачите надвор од стадионот ги лансираа овие прокетили во воздуј, кои потоа завршија на теренот.

 

Advertisement

Facebook

Реклама