Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: „Божјата рака“ на Марадона се повтори во Азија – фер плеј играта падна во вода

Објавено:

Во стилот на Марадона, фудбалерот на Серес Негрос постигна погодок во стилот на славниот Диего Армандо.

Џошуа Громен постигна гол, но главниот судија и неговите помошници не се огласија и му дозволија да се радува и покрај очигледната игра со рака.

Марадона се прослави со својот гол со помош на раката во четвртфиналето на Светското првенство 1986 година против Англија. Генерациите по него често се обидувале да го копираат овој негов потег, а во тоа успешен беше 23-годишниот австралиски фудбалер.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама