Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Деби од соништата за Кулушевски во дресот на Јувентус

По само половина час игра Јувентус води со 1:0 на дуелот со Сампдорија. Од првата минута на теренот се најдоа двете нови засилувања Мекензи и Кулушевски. Вториот, Швеѓанец со македонско потекло имаше деби од соништата. Токму тој беше стрелец на водечкиот гол за Јувентус.

 

Advertisement

Facebook

Реклама