Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: „Дијамантот“ на Шпанија постигна гол и влезе во историјата

Шпанија вечерва го игра мечот против Украина од Лигата на нации, а навистина првото полувреме е фуриозно за нив. Водат со 3:0. Два гола постигна Рамос, а еден Ансу Фати. „Дијамантот“ на Шпанија со неговиот гол влезе во историјата со неговиот мајсторски гол, а го игра само вториот репрезентативен меч. Со 17 години и 311 денови, Ансу Фати стана најмладиот стрелец во историјата на „Црвената фурија“.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com