Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Еве зошто Барселона одби 135 милиони за Ансу Фати од Јунајтед, како само лесно постигнува голови

Барселона стигна до втората првенствена победа од исто толку мечеви, повторно убедлива без примен гол. Во минатото коло славеше против Виљареал со 4:0, а сега против Селта со 3:0. Ансу Фати и Серхио Роберто беа стрелци на по еден гол, а третиот беше авто гол. На овој меч повторно блескаше 17-годишниот Ансу Фати, кој во претходното коло постигна два гола.

Со многу леснотија тинејџерот постигнува голови, а доколку има наследник Лионел Меси, тогаш сигурно ќе биде Ансу Фати. Не е ни чудно што Барселона одбила 135 милиони евра понуда за младиот офанзивец.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама