Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалерот кој го бараше „половина“ Европа, стигна на лекарски прегледи во Милано

Поголем број на италијански медиуми објавија дека младиот фудбалер на Бреша, Сандро Тонали утрово пристигнал во Милано на лекарски прегледи. Неговиот трансфер беше договорен пред неколку дена, а следува и официјализација на соработката.

Тонали, кој го нарекуваат „Новиот Пирло“, дел поради изгледот, но и дел поради начинот на кој игра,  беше мета на неколку европски гиганти меѓу кои Интер, Јувентус, Манчестер Сити и Барселона, но сепак тој се одлучи за Милан, бидејќи е негов детски сон.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com