Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Годините се бројка, класата е вечна-Арјен Робен

Искусниот 36-годишен фудбалер одлучи да му се врати на фудбалот и тоа во дресот на Гронинген, каде што ја почна кариерата. Денеска покажа дека класата е вечна и дека фудбалското мајсторство не се заборава. Тој го посигна својот прв гол во дресот на Гронинген, и тоа на пријателски меч против германскиот тим Арменија Билефелд, кој заврши 1:1.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com