Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Готово е, Џеко се простува од Рома во недела дебитира за новиот тим

Повеќе нема никакви дилеми, напаѓачот на Рома, Един Џеко се сели во Јувентус. Двата клуба постигнале договор, па за 16 милиони евра, босанскиот репрезентативец од следната сезона ќе има нов клуб. Како што јавуваат италијанските медиуми, Босанецот вчера попладне дошол во клупските простории да се поздрави со неговите соиграчи.

-текстот продолжува по рекламата-

Ова секако предизвика промени и во другите клубови, пред се во Наполи. Уште претходно се знаеше дека доколку напаѓачот на Наполитанците, Милик се договори со Рома, тогаш Џеко се сели во Јувентус. Тоа се случи, за 20 милиони евра тој доаѓа во Рим.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама