Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: И тоа се случи – играч на Барселона во карантин си ја направи легендарната фризура на Роналдо

Карантинските денови знаат да бидат креативни и интересни. Таков е случајот и со на Барселона, Мартин Брајтвајт. Норвежанецот ја направи легендарната фризура на Роналдо од Светското првенство 2002 година и видеото го сподели на социјалните мрежи.

Тој на својот Инстаграм профил ја објави легендарната фризура на Роналдо.

View this post on Instagram

loading...

A new talent discovered today 💈

A post shared by Martin Braithwaite (@braithwaite_no1) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com