Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Имаш пари, можеш се, дури и во коронакриза, доказ е Роналдо

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус. Тој се зарази на настапите и собирите со репрезентацијата на Португалија. Беше во изолација во родната земја, но само неколку дена. Веќе е во Торино. Но, отпатува со специјален медицински авион European Air Ambulance.

Внатре има се, односно може да се каже дека тоа е летечка амбуланта. Кога имаш пари, можеш се, па дури и авион само за себе, кој е мини болница.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама