Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Каков фудбалер „избрка“ Барселона, трет меч, а трет гол за Луис Суарез

Луис Суарез се чини дека ќе биде огромно засилување за Атлетико Мадрид. Барселона буквално го избрка, лесно се откажа од него, а тој за „Јорганџиите“ на третиот меч го постигна третиот гол. Неговиот тим на гостувањето кај Селта води со 1:0, а токму тој е стрелец на единствениот гол за Атлетико Мадрид и тоа во шестата минута.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама