Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Каков гест на Мурињо, пристигна во Скопје и ја исполни желбата на македонски новинар во чест на починатиот татко

На прес конференијата, која беше онлајн, пред патувањето во Скопје, Жозе Мурињо одговараше на новинарски прашања. Во еден момент модераторот не забележа дека новинар од Македонија бараше прашање, па Мурињо реагираше и нашиот колега доби можност да постави прашање. Едното всушност беше молба, за фотографија со него после мечот со Шкендија. Новинарот Игор Александровиќ побара да се фотографира со него во чест на неговиот татко, кој е починат, а кој бил негов голем обожавател.

Jose Mourinho finished his press conference…But then he heard that a Macedonian journalist was upset he didn't get to speak to his idol…Mourinho returned…What happened next was beautiful ❤️

Gepostet von Goal am Mittwoch, 23. September 2020

Во негова чест новинарот сакал фотографијата да ја стави на спомен обележјето на гробот на неговиот татко. Мурињо покажа невиден гест и порача дека без разлика на мечот фотографијата ќе биде направена. Тоа и се случи. Во хотелот во кој што се сместени фудбалерите на Тотенхем веднаш по пристигнувањето во Скопје Мурињо го исполни ветувањето.

Advertisement

Facebook

Реклама