Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Каков луд натпревар во Серие А, водеа со 3:1, па загубија со 4:3

Луд натпревар попладнево во рамките на 4.коло од Серие А одиграа Болоња и Сасуоло. Домаќините водеа со 3:1, но на крајот загубија со 4:3. Сориано, Сванберг и Орсолини погодија за домаќините, а за гостите Берарди, Ѓуричиќ, Капуто, а победничкиот гол практично беше автогол на Томијази. По четири одиграни кола Сасуоло е на изненадувачкото второ место на табелата со 10 бодови, додека Болоња е на 16-та позиција со само една победа од четири меча.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама