Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Каков рефлекс на Лорис, што успеа да одбрани

Тотенхем попладнево му гостува на Саутемптон, а по 70-тина минути игра резултатот е 1:3. Сепак, сите аплаузи одат на адреса на Хуго Лорис, голманот на гостите, кој на 0:0 покажа дека има фантастичен рефлекс и одбрани неверојатен удар од само неколку метри.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

 

Advertisement

Facebook

Реклама