Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Какво шоу во Германија, држеле социјална дистанца поради коронавирусот, па загубија 37:0!

Фудбалски меч во Германија завршен е со резултат 37:0. Да, верувале или не, резултатот е точен, не е грешка. За што станува збор. Имено, челниците на лигата не сакале да го одложат дуелот помеѓу нисколигашите Риподорф Молзен и Холденштед, иако домашните барале такво нешто бидејќи некој од противничките фудбалери имале контакт со заразено лице до коронавирус.

Откако нивното барање за отложување на мечот било одбиено, тие сепак излегле на теренот, но за време на мечот држеле социјална дистанца, како што препорачуваат нели здравствените власти. Противникот бил немилосрден, па ги совладал со 37:0.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com