Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Лион има чудо од дете, игра како на Плејстејшн

Француски Лион во своите редови има вистински талент. Рајан Шерки кој игра како напаѓач, но и уште подобро се снаоѓа како офанзивен играч за врска е цел на многу европски гиганти. Неговиот тим загуби со 2:1 синоќа на мечот со Монпеље, а тој ги одигра последните дваесетина минути од мечот во кои покажа дека е вистински талент.

Има 17 години, а неговиот потег со кој „исфрли“ тројца противнички играчи е хит на интернет. Еден од коментарите е дека 17 годишниот фудбалер игра како на Плејстејшн.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com