Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Магија на Пандев, Џенова го „гази“ Кротоне

По 50-тина минути игра Џенова води со 3:1 во пресметката со Кротоне. Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев најавува нова успешна сезона. На првиот меч постигна фантастичен гол за 2:0 за својот тим. Најнапред избегна офсајд замка, па потоа со лоб удар ја смести топката во противничката мрежа.

 

Advertisement

Facebook

Реклама