Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Меси провоцира, па потоа сака да се тепа

И најдобрите некогаш ги губат нервите, па избувнуваат на теренот. Тоа му се случи и на Лионел Меси по победата на Аргентина од 2:1 над Боливија. Колку е важен овој триумф покажува и податокот дека „Гаучосите“ ја забележаа првата победа во последните 15 години на гостување во Боливија, каде меќевите се секогаш тешки за гостувањата со оглед на тоа дека се играат на голема надморска височина.

По последниот свиреж на судијата настана мешаница, а беше избегнат поголем физички инцидент. Според медиумите Меси испровоцирал противнички играч со зборовите е*и се, а потоа настанала вистинска мешаница. За среќа, заврши без поголем инцидент.

Advertisement